ورود مسافری یک دستگاه آیفون ۱۰ به کشور، مانعی ندارد

بر اساس خبری که دیروز در رابطه با ممنوعیت ورود مسافری آیفون X منتشر شده بود، زومیت پیگیری‌هایی را در این رابطه از نمایندگان مجاز آیفون به ایران انجام داد. بر اساس گزارش واردکنندگان قانونی محصولات اپل، ورود آیفون x به شکل مسافری در صورتی که تعداد محدود و فقط یک دستگاه باشد مانعی ندارد و کاربر که به شکل مسافری اقدام به خرید این گوشی از کشورهای دیگرکرده، به محض ورود باید به سامانه‌ی گمرک مراجعه کرده و با پرداخت عوارض گمرکی و دو برابر سود بازرگانی گوشی خود را رجیستر  کند تا بر اساس قانون پس از یک ماه گوشی از کار نیفتد و همچنان در شبکه اپراتوری کشور فعال باشد.

بر اساس گزارش گمرک کشور، هر مسافر اجازه دارد فقط یک دستگاه گوشی وارد کرده و بدون دریافت مجوز ثبت سفارش می‌تواند با پرداخت عوارض گمرکی و دو برابر سود بازرگانی، گوشی خود را رجیستر کند. در این گزارش آمده است که روی مدل خاصی تاکید نشده و کاربران می‌‌توانند فقط یک دستگاه آیفون X همانند سایر گوشی‌ها وارد کرده و پس از گذراندن مراحل قانونی، از آن بدون نگرانی استفاده کنند.

البته این روزها موضوعی که در بازار بیش از همه سوال برانگیز است، فاصله‌ی قیمتی گوشی‌های با گارانتی و بدون گارانتی آیفون است که تفاوت قیمتی آن به حدود یک میلیون تومان می‌رسد. از یک سو اخباری که درباره رجیستری گوشی شنیده می‌شود و از سوی دیگر بلاتکلیفی این طرح است که هم خریداران و هم فروشندگان را دچار سردرگمی کرده است؛ فروشندگان از عرضه‌ی آیفون‌ X ممانعت می‌کنند در حالی که خریداران حاضرند گوشی بدون گارانتی را خریداری کرده و پس از اجرای طرح رجیستری و احیانا غیرفعال شدن گوشی، عوارض گمرکی و سود بازرگانی آن را پرداخت کنند.

براین اساس هم‌اکنون بازار با نابسامانی‌هایی از این دست روبه‌رو است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.